Plastové karty - InventCard.cz - Produkty

 

Výroba plastových karet – historie

Myšlenka výroby a použití plastových karet se objevila kolem roku 1880. Šlo o kreditní karty a popsal je Edward Bellamy ve své knize Ohlédnutí. Realizace se plastové karty dočkaly však mnohem později. V roce 1914 byla zahájena produkce plastových karet společností Mobil Oil.

Výroba opravdových plastových karet se začala rozvíjet v druhé polovině 20.století. První karty byly vyrobeny z kartonu, pozdější z kovu. V padesátých letech 20.století se konečně začaly objevovat PVC a polyester. Tyto první plastové karty vypadaly docela jinak než dnes. Byly křehké a nebyly příliš odolné proti mechanickým vlivům. Dnes se pro výrobu plastových karet používají moderní a odolné materiály, které vydrží enormní zatížení.

   

Plastové karty

Plastové karty – jsou to plastové destičky vyrobené speciální technologií o velikosti 54x86x0,76mm. Pro jejich výrobu se používá speciální plast, který je odolný nejen vůči teplotním extrémům, ale také proti mechanickému poškození.

více informací »

   

Typy plastových karet

Většina lidí si pod pojmem plastové karty představuje hlavně bankovní karty, v praxi však narazíme na mnohem širší využití plastových karet. Od slevových a klubových karet přes dárkové a propagační karty až po identifikační karty nebo vizitky. Podívejte se na seznam nejčastějších typů plastových karet.

více informací »

   

Magnetické karty

Tyto karty jsou typické svým magnetickým proužkem, na který se zapisují informace. Magnetický pruh má omezenou kapacitu paměti a podle napětí magnetického pole se dělí na:

více informací »

   

Karty s čárovým kódem

Čárový kód je technologie automatické identifikace, která je v dnešní době suverénně nejrozšířenější. Čárový kód je složen z řady paralelně umístěných čár různé tloušťky a mezer mezi těmito čárami. Umožňuje sbírat data velmi rychle a hlavně přesně. Používá se pro kódování dat v symboly. Čárový kód je tedy v podstatě posloupnost černých a bílých pruhů (bílé jsou mezery), které představují určitou informaci v rychle čitelné podobě.

více informací »

   

Smart karty

Smart karta (chytrá karta) je speciální typ plastové karty, který připomíná klasické kreditní karty. Ale na rozdíl od kreditní karty obsahuje smart karta integrovaný obvod, z jehož pomocí je schopna uchovávat a zpracovávat informace.

Existuje mnoho druhů smart karet, rozlišují se podle typu vestavěného čipu, metody čtení informací, dodržování určitých norem a podle oblasti použití.

více informací »

   

Plastové vizitky

Vizitky jsou absolutní nutností. Představují každého obchodníka a jeho firmu. Každé obchodní jednání začíná či končí výměnou vizitek. Tyto vizitky někdy opravdu rozhodují o tom, jestli navážete s klientem spolupráci. Vizitky musí zaujmout a zároveň být přehledné.

více informací »