Typy plastových karet

Většina lidí si pod pojmem plastové karty představuje hlavně bankovní karty, v praxi však narazíme na mnohem širší využití plastových karet. Od slevových a klubových karet přes dárkové a propagační karty až po identifikační karty nebo vizitky. Podívejte se na seznam nejčastějších typů plastových karet.

Slevové karty jsou určeny pro Vaše zákazníky. Dávají zákazníkům možnost využití různých výhod a odměňují je za to, že nakupují u Vás. Zákaznicí mají většinou možnost využít různých slev, podílet se na akcích apod. Slevové karty pomáhají firmám především získávat nové zákazníky a přejít do další etapy svého vývoje.

Klubové karty jsou vizitkou jakékoliv prestižní instituce. Může je využít sportovní klub, restaurace, bar nebo třeba noční klub. Tato klubová karta většinou dává majiteli rozšířené možnosti využití služeb podniku. Důležitý je také vzhled karty, který vytváří dojem o instituci, odráží styl klubu či restaurace a vůbec je vlastně reklamou a vizitkou.

Dárkové karty jsou silným nástrojem pro udržení stabilní klientské základny. Moderní podnikání není procházka růžovým sadem. Je třeba čelit konkurenci a právě tyto dárkové plastové karty mohou pomoci udržet si své stálé zákazníky. Dárkové karty ušetří Vašim zákazníkům čas, nemusí složitě vybírat dárky. Tento mnohdy nepříjemný výběr nechají na obdarovaných.

Propagační karty jsou populární u vlastníků podniků, ale také u samotných zákazníků, tedy uživatelů služeb. Propagační karty jsou vydávány v podobě kalendářů nebo vizitek a rozdávají se během společenských akcí, seminářů, výstav apod. Dobře navržená propagační karta může zákazníkům dost pomoci. Může obsahovat důležité informace v podobě otevírací doby, důležitých kontaktů nebo webové adresy. Propagační karty jsou mocným nástrojem a ocení jej i Vaši klienti.

Pojišťovací karty jsou určeny pro záruční servis v pojišťovnách, různé slevy při zřizování pojištění nebo mohou fungovat i jako pojistka.

Identifikační karty jsou v dnešním světě nutností. Jsou to doklady v podobě plastových karet. Tyto identifikační karty mohou identifikovat osoby, které příslušejí k jedné zemi, regionu nebo k jednomu podniku. Do této kategorie spadají také řidičské průkazy, různá osvědčení o způsobilosti vykonávání určité služby, povolení k nošení zbraně apod.

Dopravní karty - mnohde se již využívají plastové karty jako jízdenky do dopravních prostředků. Jsou praktické a spolehlivé.

Tankovací karty - plastové karty, které využívají čerpací stanice respektive palivové společnosti a vlastníci čerpacích stanic. Tyto karty umožňují bezhotovostní platby za pohonné hmoty, ale také nabízejí různé odměny za věrnost.

Vizitky vždy byly nejen ukazatelem statusu majitele, ale také propagátorem, protože právě vizitka obsahuje nejdůležitější základní informace: telefon, e-mail, adresu společnosti, ve které daná osoba pracuje. Plastové vizitky dnes začínají převládat nad klasickými papírovými vizitkami.

Důvody jsou jasné: jsou odolné, dlouho vydrží, vypadají profesionálně, vytvářejí seriózní obrázek o podnikateli aj.